United Chemi-Con E36D451LPN821TC92N
E36D451LPN821TC92N picture photo
Mfg. Part Number
E36D451LPN821TC92N
Brief Description
CAP ALUM 820UF 450V SCREW
Datasheet Download
E36D451LPN821TC92N.pdf
Availability of E36D451LPN821TC92N
QUANTITY
E36D451LPN821TC92N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D451LPN821TC92N
Internal Part NumberEIS-E36D451LPN821TC92N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
PackagingBulk
Capacitance820µF
Tolerance-10%, +50%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing0.875" (22.22mm)
Size / Dimension2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max)3.625" (92.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D451LPN821TC92N
Related LinksE36D451LP, E36D451LPN821TC92N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D451LPN821TC92N Details Description
Related parts for E36D451LPN821TC92N
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC NIMH CHARGER QUAD 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.7UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
MINI UHF BLKHD JACK datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf