United Chemi-Con E36D500HPN323UD92M
E36D500HPN323UD92M picture photo
Mfg. Part Number
E36D500HPN323UD92M
Brief Description
CAP ALUM 32000UF 50V SCREW
Datasheet Download
E36D500HPN323UD92M.pdf
Availability of E36D500HPN323UD92M
QUANTITY
E36D500HPN323UD92M Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D500HPN323UD92M
Internal Part NumberEIS-E36D500HPN323UD92M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance32000µF
Tolerance-10%, +75%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)3.625" (92.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D500HPN323UD92M
Related LinksE36D500HP, E36D500HPN323UD92M Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D500HPN323UD92M Details Description
Related parts for E36D500HPN323UD92M
FIXED IND 56UH 750MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.63V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES 249 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES .5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf