United Chemi-Con E36D750LPN453UDE3N
E36D750LPN453UDE3N picture photo
Mfg. Part Number
E36D750LPN453UDE3N
Brief Description
CAP ALUM 45000UF 75V SCREW
Datasheet Download
E36D750LPN453UDE3N.pdf
Availability of E36D750LPN453UDE3N
QUANTITY
E36D750LPN453UDE3N Order Process
Ship out your order
Specifications of E36D750LPN453UDE3N
Internal Part NumberEIS-E36D750LPN453UDE3N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Capacitance45000µF
Tolerance-10%, +75%
Voltage Rating75V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Impedance-
Lead Spacing1.125" (28.58mm)
Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max)5.625" (142.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E36D750LPN453UDE3N
Related LinksE36D750LP, E36D750LPN453UDE3N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E36D750LPN453UDE3N Details Description
Related parts for E36D750LPN453UDE3N
CAP ALUM 220UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTIVIB 16-SSOP datasheet.pdf
DAC 10BIT MICROPWR I2C TSOT23-6 datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X68.2 GRY datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 20% 630VDC RADIAL datasheet.pdf