Omron Automation & Safety E3X-NA11V 2M
E3X-NA11V 2M picture photo
Mfg. Part Number
E3X-NA11V 2M
Manufacturer
Product Category
Amplifiers
Brief Description
PREWIRED AMANUAL NPN RED IP66
Datasheet Download
E3X-NA11V 2M.pdf
Availability of E3X-NA11V 2M
QUANTITY
E3X-NA11V 2M Order Process
Ship out your order
Specifications of E3X-NA11V 2M
Internal Part NumberEIS-E3X-NA11V 2M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAmplifiers
SeriesE3X-NA
Amplifier TypeWater Resistant
Voltage - Supply12 V ~ 24 V
Output TypeNPN
Current - Supply35mA
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E3X-NA11V 2M
Related LinksE3X-NA, E3X-NA11V 2M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E3X-NA11V 2M Details Description
Related parts for E3X-NA11V 2M
CAP MICA 220PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT BIDIR 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SO datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
VARISTOR 280A 30V 1210 datasheet.pdf