Omron Automation & Safety E52-CA10ASY 4M
E52-CA10ASY 4M picture photo
Mfg. Part Number
E52-CA10ASY 4M
Manufacturer
Product Category
Thermocouple, Temperature Probe
Brief Description
T-COUPLE TYPE K L=100MM 4M
Datasheet Download
E52-CA10ASY 4M.pdf
Availability of E52-CA10ASY 4M
QUANTITY
E52-CA10ASY 4M Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-CA10ASY 4M
Internal Part NumberEIS-E52-CA10ASY 4M
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyThermocouple, Temperature Probe
SeriesE52
Element TypeK - Type
Temperature Range0 ~ 400°C
Length - Lead Wire4m
Conductor TypeNon-Grounded
Terminal TypeExposed Lead Wires
Length - Protective Tube100mm
Diameter - Protective Tube4.8mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-CA10ASY 4M
Related LinksE52-CA1, E52-CA10ASY 4M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-CA10ASY 4M Details Description
Related parts for E52-CA10ASY 4M
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 6.8K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CBL CLAMP M50 32-38MM METAL datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 40POS BRD-FPC datasheet.pdf