Omron Automation & Safety E52-CA20C-3.2
E52-CA20C-3.2 picture photo
Mfg. Part Number
E52-CA20C-3.2
Brief Description
TEMPERATURE SENSOR
Datasheet Download
E52-CA20C-3.2.pdf
Availability of E52-CA20C-3.2
QUANTITY
E52-CA20C-3.2 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-CA20C-3.2
Internal Part NumberEIS-E52-CA20C-3.2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Element TypeK - Type
Temperature Range0 ~ 1000°C
Length - Lead Wire-
Conductor TypeNon-Grounded
Terminal TypeEnclosed Terminals
Length - Protective Tube200mm
Diameter - Protective Tube3.2mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-CA20C-3.2
Related LinksE52-CA, E52-CA20C-3.2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-CA20C-3.2 Details Description
Related parts for E52-CA20C-3.2
TRANSF ADSL 100:25 OHM 1.52MH datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS 1MM STR W/PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A SHORT GOLD datasheet.pdf