Omron Automation & Safety E52-CA20C-6.4
E52-CA20C-6.4 picture photo
Mfg. Part Number
E52-CA20C-6.4
Brief Description
THERMOCOUPLE K
Datasheet Download
E52-CA20C-6.4.pdf
Availability of E52-CA20C-6.4
QUANTITY
E52-CA20C-6.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-CA20C-6.4
Internal Part NumberEIS-E52-CA20C-6.4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Element TypeK - Type
Temperature Range0 ~ 1000°C
Length - Lead Wire-
Conductor TypeNon-Grounded
Terminal TypeEnclosed Terminals
Length - Protective Tube200mm
Diameter - Protective Tube6.4mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-CA20C-6.4
Related LinksE52-CA, E52-CA20C-6.4 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-CA20C-6.4 Details Description
Related parts for E52-CA20C-6.4
IC OPAMP VGA 90MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP 20AWG WHT/GRY 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
5MM THREADED CABLE ASSY datasheet.pdf