Omron Automation & Safety E52-CA75C D=10
E52-CA75C D=10 picture photo
Mfg. Part Number
E52-CA75C D=10
Brief Description
THERMOCOUPLE K
Datasheet Download
E52-CA75C D=10.pdf
Availability of E52-CA75C D=10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
E52-CA75C D=10 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-CA75C D=10
Internal Part NumberEIS-E52-CA75C D=10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLE52 Temperature Sensors Dec/2013
Element TypeK - Type
Temperature Range0 ~ 1050°C
Length - Lead Wire1m
Conductor TypeNon-Grounded
Terminal TypeEnclosed Terminals
Length - Protective Tube750mm
Diameter - Protective Tube10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-CA75C D=10
Related LinksE52-CA7, E52-CA75C D=10 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-CA75C D=10 Details Description
Related parts for E52-CA75C D=10
IC ACCELERATR I2C HOTSWAP 16SSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.8VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/8-100' BLUE datasheet.pdf
LED RED datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf