Omron Automation & Safety E52-IC50C-N D=6.4
E52-IC50C-N D=6.4 picture photo
Mfg. Part Number
E52-IC50C-N D=6.4
Manufacturer
Product Category
Thermocouple, Temperature Probe
Brief Description
T-COUPLE J L=50CM THERMO WELL
Datasheet Download
E52-IC50C-N D=6.4.pdf
Availability of E52-IC50C-N D=6.4
QUANTITY
E52-IC50C-N D=6.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-IC50C-N D=6.4
Internal Part NumberEIS-E52-IC50C-N D=6.4
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyThermocouple, Temperature Probe
SeriesE52
Element TypeJ - Type
Temperature Range0 ~ 1050°C
Length - Lead Wire-
Conductor TypeNon-Grounded
Terminal TypeEnclosed Terminals
Length - Protective Tube350mm
Diameter - Protective Tube10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-IC50C-N D=6.4
Related LinksE52-IC50, E52-IC50C-N D=6.4 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-IC50C-N D=6.4 Details Description
Related parts for E52-IC50C-N D=6.4
FUSE AUTO 50A 58VDC BLADE datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 4PHASE 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED M3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 400MM 1MM G datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM A 35A 24V datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf