Omron Automation & Safety E52-P50C-N D=4.8
E52-P50C-N D=4.8 picture photo
Mfg. Part Number
E52-P50C-N D=4.8
Manufacturer
Product Category
Thermocouple, Temperature Probe
Brief Description
RTD L=50CM THERMO WELL
Datasheet Download
E52-P50C-N D=4.8.pdf
Availability of E52-P50C-N D=4.8
QUANTITY
E52-P50C-N D=4.8 Order Process
Ship out your order
Specifications of E52-P50C-N D=4.8
Internal Part NumberEIS-E52-P50C-N D=4.8
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyThermocouple, Temperature Probe
SeriesE52
Element TypePt100
Temperature Range-200°C ~ 450°C
Length - Lead Wire-
Conductor Type3 Conductor System
Terminal TypeEnclosed Terminals
Length - Protective Tube500mm
Diameter - Protective Tube4.8mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E52-P50C-N D=4.8
Related LinksE52-P50C, E52-P50C-N D=4.8 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
E52-P50C-N D=4.8 Details Description
Related parts for E52-P50C-N D=4.8
DIODE ZENER 75V 500MW LLDS datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.4KV 10A datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS TIN datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 330PF 16V NP0 0612 datasheet.pdf