Omron Automation & Safety E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240 picture photo
Mfg. Part Number
E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
Brief Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Datasheet Download
E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240.pdf
Availability of E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
QUANTITY
E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
Internal Part NumberEIS-E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
Input Range-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeAnalog, Relay (2), Voltage (External SSR) (2)
Display Characters - Height0.622" (15.80mm), 0.374" (9.50mm), 0.268" (6.80mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsSquare - 92.00mm x 92.00mm
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
FeaturesEvent Input, Heater Fault Detection, Option Cards Available
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240 Details Description
Related parts for E5AN-HSS2HHBFM-500 AC100-240
RELAY GENERAL PURPOSE 4PST 4A 6V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT SMD J-LEAD 6V datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ20 PG21 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf