Omron Automation & Safety E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240 picture photo
Mfg. Part Number
E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
Brief Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
Datasheet Download
E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240.pdf
Availability of E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
QUANTITY
E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
Internal Part NumberEIS-E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
FamilyControllers - Process, Temperature
SeriesE5EN-HT
TypeProcess, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W)
Input Range-200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (2), Option Cards Available
Display Characters - Height0.465" (11.80mm), 0.319" (8.10mm), 0.228" (5.80mm)
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Panel Cutout DimensionsRectangular - 92.00mm x 45.00mm
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
FeaturesEvent Input, Heater Fault Detection, Option Cards Available
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240 Details Description
Related parts for E5EN-HTAA2HHBFM-500 AC100-240
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 2MM CRIMP BLUE datasheet.pdf
CORD SJT 16AWG 3COND 0.5M BLACK datasheet.pdf
FUSE AUTO 500A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS MINI-BOX datasheet.pdf
INDUCTOR 14.0 X 12.8 X 6.5 33UH datasheet.pdf