FFF E714015000J0G
E714015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
E714015000J0G
Datasheet Download
E714015000J0G.pdf
Availability of E714015000J0G
QUANTITY
E714015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of E714015000J0G
Internal Part NumberEIS-E714015000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E714015000J0G
Related LinksE71401, E714015000J0G Datasheet, FFF Distributor
E714015000J0G Details Description
Related parts for E714015000J0G
IC ADC 16BIT DUAL 2CH 48-LFCSP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL LV8411GR MOTOR DRIVER datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf