United Chemi-Con E81D101VSN222MA40T
E81D101VSN222MA40T picture photo
Mfg. Part Number
E81D101VSN222MA40T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 100V RADIAL
Datasheet Download
E81D101VSN222MA40T.pdf
Availability of E81D101VSN222MA40T
QUANTITY
E81D101VSN222MA40T Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D101VSN222MA40T
Internal Part NumberEIS-E81D101VSN222MA40T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D101VSN222MA40T
Related LinksE81D101VS, E81D101VSN222MA40T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D101VSN222MA40T Details Description
Related parts for E81D101VSN222MA40T
IC DIGITAL VIDEO DECODER 80HTQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 8.1VWM 15VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS 15MM R/A PCB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf