United Chemi-Con E81D251VNN821MA40W
E81D251VNN821MA40W picture photo
Mfg. Part Number
E81D251VNN821MA40W
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 820UF 250V RADIAL
Datasheet Download
E81D251VNN821MA40W.pdf
Availability of E81D251VNN821MA40W
QUANTITY
E81D251VNN821MA40W Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D251VNN821MA40W
Internal Part NumberEIS-E81D251VNN821MA40W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D251VNN821MA40W
Related LinksE81D251VN, E81D251VNN821MA40W Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D251VNN821MA40W Details Description
Related parts for E81D251VNN821MA40W
IC OCT D-TYPE LATCH 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE PIN SGL 80V 100MA SC-79 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
INSERT MALE 3POS+1GND SCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
EXTENSION CABLE (5M) FOR HL-C datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC COMPARATOR RSCML 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf