United Chemi-Con E81D400VNN123MA40T
E81D400VNN123MA40T picture photo
Mfg. Part Number
E81D400VNN123MA40T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 12000UF 40V RADIAL
Datasheet Download
E81D400VNN123MA40T.pdf
Availability of E81D400VNN123MA40T
QUANTITY
E81D400VNN123MA40T Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D400VNN123MA40T
Internal Part NumberEIS-E81D400VNN123MA40T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D400VNN123MA40T
Related LinksE81D400VN, E81D400VNN123MA40T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D400VNN123MA40T Details Description
Related parts for E81D400VNN123MA40T
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
REG SW -15 TO -3.3V 1.5A SMD datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 250A 1250V 1BKN/80 AR CU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
WHITE DTH 2" X 1" datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf