United Chemi-Con E81D401VSD272MUA0T
E81D401VSD272MUA0T picture photo
Mfg. Part Number
E81D401VSD272MUA0T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 2700UF 400V RADIAL
Datasheet Download
E81D401VSD272MUA0T.pdf
Availability of E81D401VSD272MUA0T
QUANTITY
E81D401VSD272MUA0T Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D401VSD272MUA0T
Internal Part NumberEIS-E81D401VSD272MUA0T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D401VSD272MUA0T
Related LinksE81D401VS, E81D401VSD272MUA0T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D401VSD272MUA0T Details Description
Related parts for E81D401VSD272MUA0T
THERMISTOR NTC 150 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.18A 6MLP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 105A ISOPLUS247 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf