United Chemi-Con E81D401VSD272MUA0T
E81D401VSD272MUA0T picture photo
Mfg. Part Number
E81D401VSD272MUA0T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 2700UF 400V RADIAL
Datasheet Download
E81D401VSD272MUA0T.pdf
Availability of E81D401VSD272MUA0T
QUANTITY
E81D401VSD272MUA0T Order Process
Ship out your order
Specifications of E81D401VSD272MUA0T
Internal Part NumberEIS-E81D401VSD272MUA0T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series81D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E81D401VSD272MUA0T
Related LinksE81D401VS, E81D401VSD272MUA0T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E81D401VSD272MUA0T Details Description
Related parts for E81D401VSD272MUA0T
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIGG HEX INV 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SC70-5 datasheet.pdf