United Chemi-Con E82D201VGS272MA80N
E82D201VGS272MA80N picture photo
Mfg. Part Number
E82D201VGS272MA80N
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 2700UF 200V RADIAL
Datasheet Download
E82D201VGS272MA80N.pdf
Availability of E82D201VGS272MA80N
QUANTITY
E82D201VGS272MA80N Order Process
Ship out your order
Specifications of E82D201VGS272MA80N
Internal Part NumberEIS-E82D201VGS272MA80N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series82D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E82D201VGS272MA80N
Related LinksE82D201VG, E82D201VGS272MA80N Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E82D201VGS272MA80N Details Description
Related parts for E82D201VGS272MA80N
DEKAFIX GW 6 MARKED 47 50/CD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 78POS VERT datasheet.pdf
CONN SPRING 50POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
IC MCU USB PHERIPH FX2LP 56VQFN datasheet.pdf
CAP SUBMINI PANEL IND RED SEALED datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 6KV RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 10 VDC TO 32.2 VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 28POS datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-48" BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf