United Chemi-Con E82D401VND182QU70T
E82D401VND182QU70T picture photo
Mfg. Part Number
E82D401VND182QU70T
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 1800UF 400V RADIAL
Datasheet Download
E82D401VND182QU70T.pdf
Availability of E82D401VND182QU70T
QUANTITY
E82D401VND182QU70T Order Process
Ship out your order
Specifications of E82D401VND182QU70T
Internal Part NumberEIS-E82D401VND182QU70T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series82D
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E82D401VND182QU70T
Related LinksE82D401VN, E82D401VND182QU70T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E82D401VND182QU70T Details Description
Related parts for E82D401VND182QU70T
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 100V U2J 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5.8NS 132UCBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V TO-236AB datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CTV 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
TV 26C 26#20 PIN RECP datasheet.pdf
6800UF 10V 16X31MM 105C 4000H datasheet.pdf