United Chemi-Con E82D401VNN561MA50T
E82D401VNN561MA50T picture photo
Mfg. Part Number
E82D401VNN561MA50T
Brief Description
CAP ALUM 560UF 400V RADIAL
Datasheet Download
E82D401VNN561MA50T.pdf
Availability of E82D401VNN561MA50T
QUANTITY
E82D401VNN561MA50T Order Process
Ship out your order
Specifications of E82D401VNN561MA50T
Internal Part NumberEIS-E82D401VNN561MA50T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)E82D401VNN561MA50T
Related LinksE82D401VN, E82D401VNN561MA50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
E82D401VNN561MA50T Details Description
Related parts for E82D401VNN561MA50T
CONN PLUG 15POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/03/180F SN BK BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 3W DO216AA datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
STUD MOUNT TIE BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf