Sullins Connector Solutions EBC15DPUI
EBC15DPUI picture photo
Mfg. Part Number
EBC15DPUI
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100"
Datasheet Download
EBC15DPUI.pdf
Availability of EBC15DPUI
QUANTITY
EBC15DPUI Order Process
Ship out your order
Specifications of EBC15DPUI
Internal Part NumberEIS-EBC15DPUI
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeHairpin Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBC15DPUI
Related LinksEBC1, EBC15DPUI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBC15DPUI Details Description
Related parts for EBC15DPUI
RES SMD 8.2KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 322 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.6A 86 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf