Sullins Connector Solutions EBC18DTAI-S189
EBC18DTAI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBC18DTAI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .100"
Datasheet Download
EBC18DTAI-S189.pdf
Availability of EBC18DTAI-S189
QUANTITY
EBC18DTAI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBC18DTAI-S189
Internal Part NumberEIS-EBC18DTAI-S189
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBC18DTAI-S189
Related LinksEBC18DT, EBC18DTAI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBC18DTAI-S189 Details Description
Related parts for EBC18DTAI-S189
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6DSBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 5.8A 10.5 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3K OHM 5% 30W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
BRIDGE RECT 18A 150V 2SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR DGTL 5BIT 16QFN datasheet.pdf
4700UF 16V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf