Sullins Connector Solutions EBM15DRST-S664
EBM15DRST-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DRST-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EBM15DRST-S664.pdf
Availability of EBM15DRST-S664
QUANTITY
EBM15DRST-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DRST-S664
Internal Part NumberEIS-EBM15DRST-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DRST-S664
Related LinksEBM15DR, EBM15DRST-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DRST-S664 Details Description
Related parts for EBM15DRST-S664
RES ARRAY 2 RES 62K OHM 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 498 I/O 900FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
DGTL ISO 3.5KV 6CH SPI 24BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf