Sullins Connector Solutions EBM15DTBN-S664
EBM15DTBN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DTBN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156
Datasheet Download
EBM15DTBN-S664.pdf
Availability of EBM15DTBN-S664
QUANTITY
EBM15DTBN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DTBN-S664
Internal Part NumberEIS-EBM15DTBN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DTBN-S664
Related LinksEBM15DT, EBM15DTBN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DTBN-S664 Details Description
Related parts for EBM15DTBN-S664
RELAY SSR SCR 35A 280V PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf