Sullins Connector Solutions EBM15DTMT-S189
EBM15DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBM15DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EBM15DTMT-S189.pdf
Availability of EBM15DTMT-S189
QUANTITY
EBM15DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM15DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-EBM15DTMT-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM15DTMT-S189
Related LinksEBM15DT, EBM15DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM15DTMT-S189 Details Description
Related parts for EBM15DTMT-S189
Z8 44-PQFP TO 40-DIP ADAPTER datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 300MA 100 MOHM datasheet.pdf
AMP RFIC LNA GAAS 3V LC SOT-363 datasheet.pdf
RES 1.50K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT SLD datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.100"" datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf