Sullins Connector Solutions EBM22DTBN-S189
EBM22DTBN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EBM22DTBN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EBM22DTBN-S189.pdf
Availability of EBM22DTBN-S189
QUANTITY
EBM22DTBN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EBM22DTBN-S189
Internal Part NumberEIS-EBM22DTBN-S189
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBM22DTBN-S189
Related LinksEBM22DT, EBM22DTBN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EBM22DTBN-S189 Details Description
Related parts for EBM22DTBN-S189
CAP ALUM 150UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD 4INP 28-PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.165" (4.20mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8TDFN datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf