Vishay/Dale EBT156-22B1W
EBT156-22B1W picture photo
Mfg. Part Number
EBT156-22B1W
Brief Description
CONN EDGEBOARD SINGLE 22POS 5A
Datasheet Download
EBT156-22B1W.pdf
Availability of EBT156-22B1W
QUANTITY
EBT156-22B1W Order Process
Ship out your order
Specifications of EBT156-22B1W
Internal Part NumberEIS-EBT156-22B1W
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
Contact Type-
ColorBlack
Flange Feature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EBT156-22B1W
Related LinksEBT156, EBT156-22B1W Datasheet, Vishay/Dale Distributor
EBT156-22B1W Details Description
Related parts for EBT156-22B1W
RELAY SSR 120VAC 1.5A ZC 16-DIP datasheet.pdf
TOOL SCRAP SHEAR HOLDER datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
1/4" WOBBLE EXTENSION 3.93" datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 6MM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 82MA 30 OHM SMD datasheet.pdf