Panasonic Electronic Components ECA-0JM223
ECA-0JM223 picture photo
Mfg. Part Number
ECA-0JM223
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL
Datasheet Download
ECA-0JM223.pdf
Availability of ECA-0JM223
QUANTITY
ECA-0JM223 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECA-0JM223
Internal Part NumberEIS-ECA-0JM223
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package50
SeriesM
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.9A
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)1.476" (37.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECA-0JM223
Related LinksECA-0, ECA-0JM223 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECA-0JM223 Details Description
Related parts for ECA-0JM223
CONN RECEPT IDT 10POS 1.27MM TIN datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10MSOP datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 8OUT 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.25A 133 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL RA datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf