Sullins Connector Solutions ECA10DRJH
ECA10DRJH picture photo
Mfg. Part Number
ECA10DRJH
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .125"
Datasheet Download
ECA10DRJH.pdf
Availability of ECA10DRJH
QUANTITY
ECA10DRJH Order Process
Ship out your order
Specifications of ECA10DRJH
Internal Part NumberEIS-ECA10DRJH
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECA10DRJH
Related LinksECA1, ECA10DRJH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECA10DRJH Details Description
Related parts for ECA10DRJH
IDC CABLE-ASR30G/ AE34G / ASR30G datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 330K OHM 8SIP datasheet.pdf
SCR NON-SENS 800V 8A TO-252 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AUDIO SW 2-IN/1-OUT 10TVSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 3 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
WR-MPC4 MINI POWER WR-NECTOR datasheet.pdf
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD datasheet.pdf
16-Bit/18-Bit, 16 X Fs PCM Audio DACs IC datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf