Panasonic Electronic Components ECC-A3A220JGE
ECC-A3A220JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3A220JGE
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3A220JGE.pdf
Availability of ECC-A3A220JGE
QUANTITY
ECC-A3A220JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3A220JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3A220JGE
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3A220JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3A220JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3A220JGE Details Description
Related parts for ECC-A3A220JGE
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SBC GEN3 CORE I7 1.5GHZ 16GB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf