Panasonic Electronic Components ECC-A3A270JGE
ECC-A3A270JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3A270JGE
Brief Description
CAP CER 27PF 1KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3A270JGE.pdf
Availability of ECC-A3A270JGE
QUANTITY
ECC-A3A270JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3A270JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3A270JGE
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3A270JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3A270JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3A270JGE Details Description
Related parts for ECC-A3A270JGE
CONN HEADER 8POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - MDN36K/MC37G/MDN36K datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .05-.12"250PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RELAY SOLID STATE 3-28VDC 2A datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK PEG 2POS datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3A 10LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf