Panasonic Electronic Components ECC-A3A331JGE
ECC-A3A331JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3A331JGE
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3A331JGE.pdf
Availability of ECC-A3A331JGE
QUANTITY
ECC-A3A331JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3A331JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3A331JGE
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3A331JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3A331JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3A331JGE Details Description
Related parts for ECC-A3A331JGE
FIXED IND 180UH 680MA 980 MOHM datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
BERGSTIK HDR 16POS .100" DR SMT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 760MA 385 MOHM datasheet.pdf
TUBE EXTENSION M16 500MM datasheet.pdf
RES 3.40K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf