Panasonic Electronic Components ECC-A3D820JGE
ECC-A3D820JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3D820JGE
Brief Description
CAP CER 82PF 2KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3D820JGE.pdf
Availability of ECC-A3D820JGE
QUANTITY
ECC-A3D820JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3D820JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3D820JGE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3D820JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3D820JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3D820JGE Details Description
Related parts for ECC-A3D820JGE
BOOTSEAL FOR TP SERIES 10-48 BLK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES MO 2W 3.6K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.8M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK MULT SPRD SPECTRUM 20QSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST-NO 5A 12V datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf