Panasonic Electronic Components ECC-A3F151JGE
ECC-A3F151JGE picture photo
Mfg. Part Number
ECC-A3F151JGE
Brief Description
CAP CER 150PF 3KV SL/GP RADIAL
Datasheet Download
ECC-A3F151JGE.pdf
Availability of ECC-A3F151JGE
QUANTITY
ECC-A3F151JGE Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-A3F151JGE
Internal Part NumberEIS-ECC-A3F151JGE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-A3F151JGE
Related LinksECC-A3, ECC-A3F151JGE Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-A3F151JGE Details Description
Related parts for ECC-A3F151JGE
CONN HEADER 20POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC WIMAX 3.8GHZ 2-LDMOST datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
1/2" X 4" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
47UF 25V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf