Panasonic Electronic Components ECC-T3G150JG
ECC-T3G150JG picture photo
Mfg. Part Number
ECC-T3G150JG
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 4KV SL/GP SMD
Datasheet Download
ECC-T3G150JG.pdf
Availability of ECC-T3G150JG
QUANTITY
ECC-T3G150JG Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-T3G150JG
Internal Part NumberEIS-ECC-T3G150JG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-T3G150JG
Related LinksECC-T3, ECC-T3G150JG Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-T3G150JG Details Description
Related parts for ECC-T3G150JG
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
ENDPLATE AP DLI 2.5.WM datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8MINIMAP datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 250MA 700 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 100V 500MA TSMD6 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf