Panasonic Electronic Components ECC-T3G270JG
ECC-T3G270JG picture photo
Mfg. Part Number
ECC-T3G270JG
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 4KV SL/GP SMD
Datasheet Download
ECC-T3G270JG.pdf
Availability of ECC-T3G270JG
QUANTITY
ECC-T3G270JG Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-T3G270JG
Internal Part NumberEIS-ECC-T3G270JG
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-T3G270JG
Related LinksECC-T3, ECC-T3G270JG Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-T3G270JG Details Description
Related parts for ECC-T3G270JG
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC REG 2.5V 1500MA datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
BOX STAINLESS STEEL 30"L X 20"W datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 16pF 50 Ohm -30°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf