Panasonic Electronic Components ECC-T3G270JG2
ECC-T3G270JG2 picture photo
Mfg. Part Number
ECC-T3G270JG2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 4KV SL/GP SMD
Datasheet Download
ECC-T3G270JG2.pdf
Availability of ECC-T3G270JG2
QUANTITY
ECC-T3G270JG2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC-T3G270JG2
Internal Part NumberEIS-ECC-T3G270JG2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature CoefficientSL/GP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard SMD
Size / Dimension0.224" L x 0.177" W (5.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.091" (2.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC-T3G270JG2
Related LinksECC-T3, ECC-T3G270JG2 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECC-T3G270JG2 Details Description
Related parts for ECC-T3G270JG2
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD323 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 24V INCAND SQR RED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 0606 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE SKT datasheet.pdf
CABLE CORE RIBBON/FLEX 8.00MM datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf