Sullins Connector Solutions ECC10DREN-S734
ECC10DREN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ECC10DREN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET
Datasheet Download
ECC10DREN-S734.pdf
Availability of ECC10DREN-S734
QUANTITY
ECC10DREN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC10DREN-S734
Internal Part NumberEIS-ECC10DREN-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC10DREN-S734
Related LinksECC10DR, ECC10DREN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC10DREN-S734 Details Description
Related parts for ECC10DREN-S734
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7S 1210 datasheet.pdf
MOD PWR ETRY W/FUSE HLDR 10A PNL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG GRAY datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 480MA 1.904 OHM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 8KV RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 6BA BRASS 5/8" datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 4.34A 21 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
TB SOCKET datasheet.pdf
CAP FILM 8.2UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf