Sullins Connector Solutions ECC12DTBN-S189
ECC12DTBN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ECC12DTBN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
ECC12DTBN-S189.pdf
Availability of ECC12DTBN-S189
QUANTITY
ECC12DTBN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC12DTBN-S189
Internal Part NumberEIS-ECC12DTBN-S189
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC12DTBN-S189
Related LinksECC12DT, ECC12DTBN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC12DTBN-S189 Details Description
Related parts for ECC12DTBN-S189
CONN HEADER 7POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 4.6A TO263 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TAPE POLY FILM 3/8"X 72YD CLEAR datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 110V datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT PNL MNT 22POS SKT datasheet.pdf
CONN SSL SOCKET 2POS 2.5MM SLDR datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.5W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 54V 400W datasheet.pdf