Sullins Connector Solutions ECC15DREN
ECC15DREN picture photo
Mfg. Part Number
ECC15DREN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ECC15DREN.pdf
Availability of ECC15DREN
QUANTITY
ECC15DREN Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC15DREN
Internal Part NumberEIS-ECC15DREN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC15DREN
Related LinksECC1, ECC15DREN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC15DREN Details Description
Related parts for ECC15DREN
CONN HOUSING 11POS .100 W/LATCH datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 130MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN MALE 80POS 4ROW SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 500MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 5W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 120W datasheet.pdf