Sullins Connector Solutions ECC18DRAN-S734
ECC18DRAN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ECC18DRAN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB
Datasheet Download
ECC18DRAN-S734.pdf
Availability of ECC18DRAN-S734
QUANTITY
ECC18DRAN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC18DRAN-S734
Internal Part NumberEIS-ECC18DRAN-S734
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions36
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC18DRAN-S734
Related LinksECC18DR, ECC18DRAN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC18DRAN-S734 Details Description
Related parts for ECC18DRAN-S734
IC REG LDO ADJ 0.15A 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 20POS R/A LO datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX147 datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 26POS M-F 2.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
H48-6C SHEET 150X150X2MM datasheet.pdf
CABLE STR MALE-STR MALE 3POS 4M datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL PCB datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 12DIP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf