Sullins Connector Solutions ECC22DKJH
ECC22DKJH picture photo
Mfg. Part Number
ECC22DKJH
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .100"
Datasheet Download
ECC22DKJH.pdf
Availability of ECC22DKJH
QUANTITY
ECC22DKJH Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC22DKJH
Internal Part NumberEIS-ECC22DKJH
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC22DKJH
Related LinksECC2, ECC22DKJH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC22DKJH Details Description
Related parts for ECC22DKJH
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
TEMPERATURE SENSOR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 137MA 9.6 OHM TH datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
DSUB 13H6 M PCB G HV datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf