Sullins Connector Solutions ECC30DRTF-S13
ECC30DRTF-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ECC30DRTF-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ECC30DRTF-S13.pdf
Availability of ECC30DRTF-S13
QUANTITY
ECC30DRTF-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC30DRTF-S13
Internal Part NumberEIS-ECC30DRTF-S13
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC30DRTF-S13
Related LinksECC30D, ECC30DRTF-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC30DRTF-S13 Details Description
Related parts for ECC30DRTF-S13
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE MMCX PLUG-PLUG RG-178 24" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
LED LIGHT BAR STD 3000K 12" ALUM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 37PPOS datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf