Panasonic Electronic Components ECE-A0JKA330I
ECE-A0JKA330I picture photo
Mfg. Part Number
ECE-A0JKA330I
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
Datasheet Download
ECE-A0JKA330I.pdf
Availability of ECE-A0JKA330I
QUANTITY
ECE-A0JKA330I Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-A0JKA330I
Internal Part NumberEIS-ECE-A0JKA330I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesKA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current38mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-A0JKA330I
Related LinksECE-A0, ECE-A0JKA330I Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-A0JKA330I Details Description
Related parts for ECE-A0JKA330I
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 3A datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR SIP12 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf