Panasonic Electronic Components ECE-P1HA683HA
ECE-P1HA683HA picture photo
Mfg. Part Number
ECE-P1HA683HA
Brief Description
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SNAP
Datasheet Download
ECE-P1HA683HA.pdf
Availability of ECE-P1HA683HA
QUANTITY
ECE-P1HA683HA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-P1HA683HA
Internal Part NumberEIS-ECE-P1HA683HA
FamilyAluminum Capacitors
SeriesT-HA
PackagingBulk
Capacitance68000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)11 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current10.42A
Impedance-
Lead Spacing0.984" (25.00mm)
Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max)4.134" (105.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-P1HA683HA
Related LinksECE-P1, ECE-P1HA683HA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-P1HA683HA Details Description
Related parts for ECE-P1HA683HA
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 7DDPAK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 210MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMCJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf