Panasonic Electronic Components ECE-V1HAR47NR
ECE-V1HAR47NR picture photo
Mfg. Part Number
ECE-V1HAR47NR
Brief Description
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
ECE-V1HAR47NR.pdf
Availability of ECE-V1HAR47NR
QUANTITY
ECE-V1HAR47NR Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-V1HAR47NR
Internal Part NumberEIS-ECE-V1HAR47NR
Standard Package1
SeriesVS
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypeBi-Polar
Applications-
Ripple Current5mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-V1HAR47NR
Related LinksECE-V1, ECE-V1HAR47NR Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-V1HAR47NR Details Description
Related parts for ECE-V1HAR47NR
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 12V datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10 OHM 10SIP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 4 OHM TH datasheet.pdf
PWRBLADE VERT REC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 180POS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf