Panasonic Electronic Components ECH-S1H223GZ
ECH-S1H223GZ picture photo
Mfg. Part Number
ECH-S1H223GZ
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECH-S1H223GZ.pdf
Availability of ECH-S1H223GZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECH-S1H223GZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-S1H223GZ
Internal Part NumberEIS-ECH-S1H223GZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±2%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC50V
Dielectric MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.177" W (12.00mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max)0.362" (9.20mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-S1H223GZ
Related LinksECH-S1, ECH-S1H223GZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-S1H223GZ Details Description
Related parts for ECH-S1H223GZ
CONN RNG FLAG 14-16 AWG #8 SOLIS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 230KHZ 8SO datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT datasheet.pdf
RES SMD 2.61 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INPUT FILTER 15KW 200V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.150" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 55 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf