Panasonic Electronic Components ECH-U01332JX5
ECH-U01332JX5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U01332JX5
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 10VDC 0603
Datasheet Download
ECH-U01332JX5.pdf
Availability of ECH-U01332JX5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECH-U01332JX5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U01332JX5
Internal Part NumberEIS-ECH-U01332JX5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECH-U(x) Series 26/Apr/2010
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECH-U(X)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC10V
Dielectric MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
TerminationSolder Pads
Lead Spacing-
ApplicationsGeneral Purpose
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U01332JX5
Related LinksECH-U0, ECH-U01332JX5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U01332JX5 Details Description
Related parts for ECH-U01332JX5
RES SMD 806 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FRAME CABLE INLET 24/7 GROMMETS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 2GHZ 16QFN datasheet.pdf
IC AMP VARIABLE GAIN 100-TQFP datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 125V AXIAL datasheet.pdf