Panasonic Electronic Components ECH-U1C333GX5
ECH-U1C333GX5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U1C333GX5
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 2% 16VDC 1206
Datasheet Download
ECH-U1C333GX5.pdf
Availability of ECH-U1C333GX5
QUANTITY
ECH-U1C333GX5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U1C333GX5
Internal Part NumberEIS-ECH-U1C333GX5
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U1C333GX5
Related LinksECH-U1, ECH-U1C333GX5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U1C333GX5 Details Description
Related parts for ECH-U1C333GX5
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CABLE 4 POS MALE/WIRES 500MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
POWER USB 24V & 2X4 LNL ASSY datasheet.pdf